Jeśli nagrałeś płytę i chcesz zacząć grac koncerty, to jest to podcast dla Ciebie

Kolejny odcinek cyklu „Podręcznik artysty” to podstawowa lektura dla wszystkich muzyków, którzy chcą grać koncerty i promować w ten sposób swoje płyty. Moim dzisiejszym gościem jest DJ Ike – DJ, producent muzyczny oraz buker Quebonafide, Sariusa czy VNMa.

Zastanawiacie się dlaczego tak wielu artystów nagrywa świetne płyty, a koncertów po płycie brakuje? Nie macie pomysłu na to jak ruszyć ze swoją muzyką w Polskę? Czy na pewno wiecie jakie macie możliwości koncertowe, jak przygotować dobrą ofertę albo zrobić porządny i praktyczny rider? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszej godzinnej rozmowie.

Na koniec kilka słów na temat samego cyklu „Podręcznik artysty”. To seria wywiadów, z których dowiecie się o wszystkich zagadnieniach z zakresu wydawania płyty, jej promocji w mediach, organizacji koncertów oraz wielu innych. W audycjach będę gościł specjalistów w swoich dziedzinach. To pierwszy taki projekt w polskiej muzyce rozrywkowej.

Podcast jest dostępny w trzech wariantach

Tak jak w przypadku wszystkich podcastów macie do wyboru trzy opcje.
Pierwszą możliwością jest Soundcloud, gdzie znajdziecie zapis rozmowy w formie mp3. Serwis umożliwia zarówno odtwarzanie online, jak i ściągnięcie pliku na telefon bądź komputer. Dla mnie to najlepszy sposób na słuchanie ciekawych audycji. Wystarczy zgrać na telefon interesujący nas plik i można śmiało ruszać na spacer czy trening, nie martwiąc się o Internet czy zasięg w telefonie.

Drugim wariantem jest Youtube, gdzie na nowym kanale będą pojawiały się wszystkie podcasty. Wywiady będą dostępne także w formacie wideo, natomiast w przypadku solowych podcastów musicie zadowolić się tylko grafiką. Elektronika okazała się niezwykle złośliwa w przypadku tego wywiadu, dlatego część ujęć jest przepleciona grafiką. Musicie mi to wybaczyć.

Trzecią opcją jest transkrypt w formacie PDF. Tekstowy zapis jest ukłonem dla wszystkich, którzy wolą czytać niż słuchać.
Transkrypt PDF: rushmore 007: DJ Ike o bookingu koncertów

Liczę na Waszą opinię

Dajcie znać w komentarzu, jak podoba Wam się forma podcastów i czy jest coś, co warto zmienić. Wasza opinia jest bardzo istotna, ponieważ to Wam mają podobać się treści, które tutaj znajdziecie.
Kolejny artykuł już w najbliższy poniedziałek.

Do zobaczenia!

Przesłuchaj podcast