Cykl „Podręcznik Artysty” zmierza powoli do końca

W ostatnich odcinkach podcastu rozmawiałem z DJem Ike’m o organizacji koncertów i Michałem J. Sandeckim o sceniczności i wystąpieniach publicznych. W obu rozmowach omówiliśmy wszystkie detale związane z tymi zagadnieniami. W dniu dzisiejszym uzupełniamy tematykę „Podręcznika Artysty” o kolejne ciekawe informacje – tym razem z zakresu własnego wydawnictwa muzycznego i formalności, które możemy spotkać na swojej drodze.
Moim gościem jest Solar – raper, współzałożyciel wytwórni SB Maffija, właściciel studia muzycznego NOBOCOTO oraz inicjator akcji #Hot16challenge czy Wizja Lokalna. W trakcie 40-minutowej rozmowy Solar opowiedział o zapleczu wydawnictwa muzycznego oraz wszystkich formalnościach, które możecie spotkać na swojej artystycznej drodze.

Zastanawiacie się jak założyć własny label? Nie wiecie na co zwrócić uwagę analizując umowę z wytwórnią? Czy na pewno wiecie jak nawiązywać kontakty z firmami odzieżowymi, które mogą zaoferować finansowe wsparcie? Czy warto rejestrować swoje utwory w ZAiKS czy STOART? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszej rozmowie.

Na koniec kilka słów na temat samego cyklu „Podręcznik artysty„. To seria wywiadów, z których dowiecie się o wszystkich zagadnieniach z zakresu wydawania płyty, jej promocji w mediach, organizacji koncertów oraz wielu innych. W audycjach będę gościł specjalistów w swoich dziedzinach. To pierwszy taki projekt w polskiej muzyce rozrywkowej.

Podcast jest dostępny w trzech wariantach

Tak jak w przypadku wszystkich podcastów macie do wyboru trzy opcje.
Pierwszą możliwością jest Soundcloud, gdzie znajdziecie zapis rozmowy w formie mp3. Serwis umożliwia zarówno odtwarzanie online, jak i ściągnięcie pliku na telefon bądź komputer. Dla mnie to najlepszy sposób na słuchanie ciekawych audycji. Wystarczy zgrać na telefon interesujący nas plik i można śmiało ruszać na spacer czy trening, nie martwiąc się o Internet czy zasięg w telefonie.


Drugim wariantem jest Youtube, gdzie na nowym kanale będą pojawiały się wszystkie podcasty. Wywiady będą dostępne także w formacie wideo, natomiast w przypadku solowych podcastów musicie zadowolić się tylko grafiką.

Trzecią opcją jest transkrypt w formacie PDF. Tekstowy zapis jest ukłonem dla wszystkich, którzy wolą czytać niż słuchać. Przeczytaj wywiad z Solarem o własnym labelu i formalnościach w rapie.

Liczę na Waszą opinię

Dajcie znać w komentarzu, jak podoba Wam się forma podcastów i czy jest coś, co warto zmienić. Wasza opinia jest bardzo istotna, ponieważ to Wam mają podobać się treści, które tutaj znajdziecie.
Kolejny artykuł już w najbliższy poniedziałek.

Do zobaczenia!

Przesłuchaj podcast