Kolejna ciekawa rozmowa dla wszystkich artystów i słuchaczy

W ostatnich odcinkach cyklu „Podręcznik Artysty” rozmawiałem z Solarem na temat własnej wytwórni i wszystkich formalności w rapieBushmanem z firmy odzieżowej ilovebb o kulisach produkcji odzieżyWojciechem Ignatowskim o tajnikach sukcesu w platformach cyfrowych takich jak Spotify czy iTunes oraz Adrianną Mysiak o roli psychologii w twórczości.
W dniu dzisiejszym uzupełniamy tematykę „Podręcznika Artysty” o kolejne ciekawe informacje – tym razem mówimy o organizacji festiwalu muzycznego.

Moimi gośćmi są chłopaki z zespołu The Pryzmats, którzy są odpowiedzialni za organizację festiwalu Hip Hop Na Żywca – imprezy, która jest jedną z największych na południu kraju.

W godzinnej rozmowie poruszyliśmy wszystkie istotne aspekty, które mogą wpłynąć na powodzenie plenerowego festiwalu.

Jak wybrać teren, który będzie odpowiedni na organizację takiego przedsięwzięcia? Dlaczego sprawy formalne mogą doprowadzić do zablokowania imprezy przez służby mundurowe albo Urząd Miasta? Jak współpracować z partnerami i jak pozyskiwać sponsorów?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszej rozmowie.

Na koniec kilka słów na temat samego cyklu „Podręcznik artysty„. To seria wywiadów, z których dowiecie się o wszystkich zagadnieniach z zakresu wydawania płyty, jej promocji w mediach, organizacji koncertów oraz wielu innych. W audycjach będę gościł specjalistów w swoich dziedzinach. To pierwszy taki projekt w polskiej muzyce rozrywkowej.

Podcast jest dostępny w trzech wariantach

Tak jak w przypadku wszystkich podcastów macie do wyboru trzy opcje.
Pierwszą możliwością jest Soundcloud, gdzie znajdziecie zapis rozmowy w formie mp3. Serwis umożliwia zarówno odtwarzanie online, jak i ściągnięcie pliku na telefon bądź komputer. Dla mnie to najlepszy sposób na słuchanie ciekawych audycji. Wystarczy zgrać na telefon interesujący nas plik i można śmiało ruszać na spacer czy trening, nie martwiąc się o Internet czy zasięg w telefonie.


Drugim wariantem jest Youtube, gdzie na nowym kanale będą pojawiały się wszystkie podcasty. Wywiady będą dostępne także w formacie wideo, natomiast w przypadku solowych podcastów musicie zadowolić się tylko grafiką.


Trzecią opcją jest transkrypt w formacie PDF. Tekstowy zapis jest ukłonem dla wszystkich, którzy wolą czytać niż słuchać. W tym miejscu należą się podziękowania dla Marcina Mołka, który odciążył mnie w kwestii spisania tej rozmowy. Przed Wami 20 stron wywiadu, Marcin spisał się na medal. 🙂

Przeczytaj wywiad z organizatorami Hip Hop Na Żywca o produkcji festiwalu muzycznego. 

Liczę na Waszą opinię

Dajcie znać w komentarzu, jak podoba Wam się forma podcastów i czy jest coś, co warto zmienić. Wasza opinia jest bardzo istotna, ponieważ to Wam mają podobać się treści, które tutaj znajdziecie.

Do zobaczenia!

Przesłuchaj podcast

Dodaj komentarz