Czas na ostatni podcast na blogu

W ostatnich odcinkach cyklu „Podręcznik Artysty” rozmawiałem z Solarem na temat własnej wytwórni i wszystkich formalności w rapieBushmanem z firmy odzieżowej ilovebb o kulisach produkcji odzieżyWojciechem Ignatowskim o tajnikach sukcesu w platformach cyfrowych takich jak Spotify czy iTunesAdrianną Mysiak o roli psychologii w twórczości oraz Kubą Stemplowskim o tajnikach pracy menedżera muzycznego.

W dniu dzisiejszym zapraszam Was do odsłuchania, obejrzenia i przeczytania prawdopodobnie ostatniej rozmowy na blogu.

Moim gościem jest Golin, który był pierwszym gościem mojego podcastu. W pierwszej rozmowie dowiedzieliście się głównie o podróżniczych poradach, które mogą niejednokrotnie uratować Wam życie za granicą. Zdecydowałem zaprosić Michała po raz drugi, ponieważ byłem po prostu ciekawy jak ocenia swoją półroczną podróż po Azji już po powrocie do Polski – na chłodno. Wyszła nam dwugodzinna rozmowa, w trakcie której dowiecie się naprawdę całą masę ciekawych informacji. Anegdoty, trochę śmiechu, trochę strachu, a to wszystko z ust człowieka, który spędził samotnie pół roku na innym kontynencie. Michał naprawdę widział sporo.

Należy Wam się także kilka słów wyjaśnienia tak długiej absencji od blogowania.
W swoim pierwotnym założeniu rozmowa z Golinem miała ukazać się w lutowym numerze Magazynu Vaib. Niestety w grudniu ubiegłego roku przestali odpisywać na moje maile i prawdopodobnie zwinęli się z rynku. Wywiad leżał pół roku, aż w końcu zdecydowałem, że ta rozmowa jest zbyt wartościowa, aby nigdy nie ujrzała światła dziennego. Tak jak wspomniałem we wstępie – to prawdopodobnie ostatnia rozmowa, którą znajdziecie na blogu, ponieważ na ten moment nie mam planów na kontynuacje podcastu. Więcej na ten temat znajdziecie we wstępie oraz podsumowaniu podcastu w formie MP3.

Podcast jest dostępny w trzech wariantach

Tak jak w przypadku wszystkich podcastów macie do wyboru trzy opcje.
Pierwszą możliwością jest Soundcloud, gdzie znajdziecie zapis rozmowy w formie mp3. Serwis umożliwia zarówno odtwarzanie online, jak i ściągnięcie pliku na telefon bądź komputer. Dla mnie to najlepszy sposób na słuchanie ciekawych audycji. Wystarczy zgrać na telefon interesujący nas plik i można śmiało ruszać na spacer czy trening, nie martwiąc się o Internet czy zasięg w telefonie. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a znajdziesz tę rozmowę w aplikacji „Podcasty”.


Drugim wariantem jest Youtube, gdzie na nowym kanale będą pojawiały się wszystkie podcasty. Wywiady będą dostępne także w formacie wideo, natomiast w przypadku solowych podcastów musicie zadowolić się tylko grafiką.


Trzecią opcją jest transkrypt w formacie PDF. Tekstowy zapis jest ukłonem dla wszystkich, którzy wolą czytać niż słuchać. W tym miejscu należą się podziękowania dla Marcina Mołka, który odciążył mnie w kwestii spisania tej rozmowy.  Przeczytaj wywiad z Golinem na temat półrocznej podróży po Azji. 

Liczę na Waszą opinię

Dajcie znać w komentarzu, jak podoba Wam się forma podcastów i czy jest coś, co warto zmienić. Wasza opinia jest bardzo istotna, ponieważ to Wam mają podobać się treści, które tutaj znajdziecie.

Do zobaczenia!

Przesłuchaj podcast

Dodaj komentarz