Agroturystyka na Podkarpaciu

Agroturystyka jest rodzajem turystyki wiejskiej wykorzystującej różnorodne atuty otaczającego krajobrazu. Może ona dodatkowo obejmować różne formy zajęć, które mają za zadanie uatrakcyjnić i umilić nam pobyt w danym miejscu. Są nimi między innymi: jazda konna, pomoc gospodarzom w ich codziennych pracach, uczestnictwo w obrzędach ludowych czy nauka szydełkowania oraz nauka przyrządzania tradycyjnych dań regionalnych, na przykład: wyrabianie wędlin i serów, wypiek chleba. W Polsce ta forma podróżowania potocznie nazywana jest „wczasami pod gruszą”. Jej celem jest poprawa ogólnej sytuacji finansowej, przede wszystkim wsi i miejscowości zlokalizowanych na terenach górskich. Na progres ten składają się: wzrost dochodów ludności miejscowej i atrakcyjności obszarów wiejskich, rozprzestrzenianie lokalnych tradycji oraz rozwój infrastruktury. Największa ilość gospodarstw agroturystycznych znajduje się w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Podkarpacie to region położony na zewnętrznym przedpolu Karpat Zachodnich i Wschodnich. Jest to pas obniżeń, którego część zachodnią stanowią różnorodne kotliny. Natomiast częścią wschodnią jest wąski pas tworzący delikatnie pochylone przedgórze. W związku z tym krajobraz Podkarpacia jest urozmaicony i warto wybrać się w wolnym czasie w ten rejon.
Największą popularnością cieszą się tutaj kwatery prywatne ze względu na swoją niską cenę i dogodną lokalizację. Chcąc dobrać idealną dla siebie i swoich potrzeb, najszybciej i najłatwiej jest wpisać w okno przeglądarki „agroturystyka Podkarpackie kwatery prywatne”. Po wpisaniu wyszukane zostaną dla nas oferty, z których możemy wyselekcjonować i zarezerwować te najlepsze.