Oprawę muzyczną wesel nadal najczęściej zapewniają zespoły. Wiele Par Młodych z pewnym sceptycyzmem podchodzi do możliwości zamiany kapeli na DJ-a w obawie o zamianę weselnego parkietu w imprezę rodem z modnych klubów czy dyskotek, co może nie przypaść do gustu starszym gościom. Czy więc DJ na wesele Wrocław jest dobrym pomysłem?

Zaletą wynajęcia DJ-a jest nie tylko niższa cena usług, ale także o wiele bogatszy repertuar. Wszystkie piosenki są grane w oryginale. Niemal każdy DJ przygotowuje na wesele bazę z tysiącami utworów pochodzących z różnych lat. Są to szlagiery różniące się stylem muzycznym, dzięki czemu poszczególne pozycje powinny wpisać się w oczekiwania wszystkich gości. Zespoły grają o wiele mniej piosenek.
DJ zwykle umożliwia wszystkim gościom weselnym zamawianie piosenek na życzenie. Często jest on w stanie zrealizować nawet niestandardowe prośby. Dzięki temu np. rodzice Panny Młodej i Pana Młodego bez problemu mogą zamówić przebój ze swoich lat młodości czy piosenkę, do której po raz pierwszy wspólnie tańczyli.