Malediwy to miejsce, o którym marzy każdy, kto ceni sobie przepiękne widoki, pyszną kuchnię i prawdziwy relaks. Każdy, kto kiedykolwiek był na Malediwach wie, że to istny raj na ziemi, a Malediwy wczasy są świetną opcją na spędzenie i aktywnych, i bardziej leniwych wakacji. Od nas tylko zależy, którą opcję wybierzemy. Poniżej kilka informacji, które warto wiedzieć na temat tej cudownej wyspy.

 

Po pierwsze, mieszkańcy. Malediwy zamieszkują przede wszystkim sunniccy muzułmanie. Sama kultura jest bardzo bogata, ponieważ to mieszanka syngaleskich, południowoamerykańskich i arabskich wpływów. Bardzo dobrze widać to w Male ? stolicy, która zachwyca nowoczesnością i blichtrem. Po drugie, kuchnia. Kulinaria Malediwów to mistrzostwo, nawet ci, któryz zazwyczaj wybrzydzają będą zadowoleni. Głównym składnikiem praktycznie wszystkich dań są ryby, a mieszkańcy uwielbiają ostre potrawy. Po trzecie, prawdziwie luksusowy relaks. Większa część gospodarki Malediwów opiera się na turystyce. Mnóstwo jest tu ośrodków wypoczynkowych, luksusowych hoteli, wspanialszych restauracji.

 

Każdy, kto planuje Malediwy wczasy, powinien pomyśleć też o nurkowaniu. Malediwy są do tego idealnym miejscem! Krystalicznie czysta woda i imponujące gatunki podwodne sprawiają, że można się naprawdę poczuć się jak w raju. Najlepszym okresem wyjazdu na Malediwy jest styczeń, luty i marzec, deszczu unikniemy natomiast między listopadem a marcem. Przepiękne plaże, o które mieszkańcy dbają, zachęcają do leniwego wypoczynku.

 

Malediwy warto odwiedzić już teraz. Dlaczego? Powód jest prosty i bardzo smutny, albowiem: Malediwy są zagrożone zalaniem. To straszna wiadomość, ale niestety prawdziwa, gdyż Malediwy już niedługo mogą podzielić los Atlantydy. Wielu z nas zastanawia się na pewno, co jest za to odpowiedzialne? Wysypy leżą na jedynych 2 metrach wysokości nad poziom morza, a lodowce topnieją, co sprawia, że wyspy mogą zostać zalane. Warto więc śpieszyć się z tymi odwiedzinami jak najszybciej, bo niestety klimat na świecie lubi się zmieniać z dnia na dzień i Malediwy mogą pewnego dnia zniknąć.