Escaperoomy w Gdańsku

Spędzasz wakacje w domu, nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu i masz grupę przyjaciół lub znajomych, z którymi chciałbyś spróbować czegoś nowego? A może masz gości spoza Trójmiasta, którym musisz zapewnić rozrywkę? Jeśli lubisz gry zespołowe, rozwiązywanie zagadek i masz ochotę przenieść się do świata rodem z filmu, to odwiedź escape room!

Escape roomy to popularna ostatnio w Polsce gra, która polega na tym, iż grupa osób zostaje zamknięta w pokoju (zazwyczaj stylizowanym w konkretny sposób – a’la horror, film grozy, kryminał) i, poprzez rozwiązanie łamigłówek, które odnajdą w pokoju, ma za zadanie wydostać się z pokoju. Jest to urzeczywistnienie gry online, polegającej na tym samym, ale na żywo przysparza jeszcze więcej frajdy i adrenaliny!

W zależności od tego, jakim klimatem jesteśmy zainteresowani, co lubimy, na co mamy ochotę, escape roomy są bardzo różnorodne, więc możemy dowolnie wybierać, gdzie będziemy zamknięci.

Escaperoom Gdańsk – w Trójmieście przez ostatnie kilka lat pojawiła się niezliczona ilość escape roomów, a na różnych stronach internetowych można przejrzeć ich rankingi (według ocen internautów). Najpopularniejsze i najlepiej oceniane są pokoje inspirowane kulturą Indian, pokoje cyrkowe, więzienne, w stylu filmów kryminalnych oraz przypominające grobowce egipskie. Ponadto, wciąż pojawiają się nowe sale, czerpiące z różnych filmów i kultur. Pokoje te przenoszą nas w świat fantazji i legend, oferują dreszczyk grozy, ale i zmuszają do wysiłku umysłowego – są odskocznią od codziennej rutyny.