firmy-w-krakowie-1Dzisiaj opiszę czytelnikom tego artykułu, jak plasuje się była stolica Polski w różnego rodzaju rankingach ekonomicznych z całego świata. Osoby czytające ten tekst zdobędą dużą ilość ciekawych informacji na temat biznesu w Krakowie i tego, jak to miasto jest postrzegane przez świat.

Zacznijmy od tego, iż około sześciu lat temu Kraków został uznany za jedno z najlepszych miejsc do lokowania centrów usług biznesowych. Z takim twierdzeniem wystąpiła sama rada Organizacji Narodów Zjednoczonych, co świadczy o wiarygodności tej informacji. Jednakże dla nikogo, kto jest obeznany z lokalną ekonomią, nie jest to coś dziwnego. Firmy w Krakowie należą do najlepiej zarabiających i opłacających swoich pracowników nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie środkowej.
Dawna stolica polski jest uznawana przez liczne szanowane think tanki za metropolię globalną. Nie wszyscy czytelnicy mogą być zaznajomieni z tym określeniem, więc spieszę z wyjaśnieniem. Metropolia globalna to miasto, którego oddziaływanie w ekonomii, polityce oraz kulturze ma zasięg międzynarodowy.
Na koniec dodam, że cztery lata temu nadano Krakowowi najwyższą możliwą ocenę wiarygodności kredytowej. Jest to kolejny powód do dumy dla mieszkańców jednego z najstarszych miast w Polsce obok rekordowo niskiego bezrobocia wynoszącego cztery procent.