Golf dzisiaj, choć wymaga czasem znacznych nakładów finansowych wydanych na sprzęt oraz wejście na pole golfowe, nie jest już grą tylko dla najbogatszych snobów i ich pozbawionych ogłady synów, ani sportem dla zgorzkniałych tetryków i starców z trudem poruszających się o własnych siłach. To gra dla pasjonatów, świetny sport i rozrywka, pole golfowe to świetne miejsce na odbycie spotkań towarzyskich i biznesowych.
W golfie najważniejsze jest wyczucie. Dostosowanie do zmiennych warunków pogodowych, odpowiednie przyłożenie lub zmniejszenie siły uderzenia w zależności od kierunku i siły wiatru. Bez precyzji w uderzeniu i mocy w ramionach golf może okazać się zbyt trudnym przeciwnikiem.
Młodzi adepci sztuki wbijania piłeczki mogą próbować swych sił i doskonalić umiejętności na polach do minigolfa coraz bardziej popularnych w kraju.
Najważniejsze rozgrywki i największe pieniądze na golfie zarabia się oczywiście w jego stolicy czyli Stanach Zjednoczonych. To kolebka mistrzów i największych graczy ale Europa także nie ma się czego wstydzić w tej dziedzinie. Najbardziej znanym graczem w najnowszej historii tej dyscypliny jest chyba Tiger Woods.