Piesze wędrówki mogą okazać się niezwykle atrakcyjną, ciekawą i przyjemną formą rekreacji. Dzięki nim możemy rozwinąć swoją kondycję fizyczną, poprawić formę, a także zrzucić zbędne kilogramy. Turystyka piesza z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Dzieje się tak dlatego, że powstaje coraz więcej dobrze oznaczonych szlaków turystycznych zachęcających do pieszych wycieczek. Wiele regionów coraz większe środki przeznacza też na promocję tej formy turystyki. Powstają różnego rodzaju broszury i ulotki informujące turystów dokąd najlepiej wybrać się na pieszą wędrówkę.
Piesza wędrówka stanie się przyjemnością tylko wówczas, jeśli będziemy pamiętali o tym, aby na taką wyprawę założyć odpowiednie obuwie. W wielu wyspecjalizowanych sklepach sportowych i turystycznych można kupić naprawdę wygodne obuwie trekkingowe.
Buty tego typu są idealne do długiego chodzenia, gdyż zapewniają odpowiednie ułożenie stopy w bucie i minimalizują ryzyko wystąpienia różnego rodzaju otarć, odcisków, czy nagniotków, a dzięki temu sprawiają, że mniej się męczymy i odczuwamy większą radość z wędrówki.