Podkarpacie – tu najlepiej wypoczniesz

W naszym kraju jest wiele miejsc świetnie nadających się na wypoczynek. Wśród najchętniej wybieranych przez turystów, poza nadmorskimi kurortami, wymienia się Karkonosze, Beskid Śląski, Beskid Niski, Kazimierz Dolny i ostatnio coraz częściej Podkarpacie. Ktoś może sobie pomyśleć, co takiego może przyciągać turystów do tego odległego południowo-wschodniego zakątka Polski? Niektórzy określiliby wprost, że to „miejsce, gdzie diabeł powiedział dobranoc”.
Wbrew pozorom jednak region ten obfituje w tereny warte zwiedzenia, a poza tym pozwala na swobodny relaks na łonie przyrody. Jest to idealne miejsce dla spragnionych samotności, uciekających od wielkomiejskiego gwaru i hałasu, a także dla osób kochających piesze wędrówki po urokliwych lasach i górach.
Dla lubiących historię i jej tajemnice atrakcją będzie zwiedzanie zamku w Łańcucie, skansenu w Sanoku czy podziemi i twierdzy w Przemyślu. Natomiast osoby lubiące wypoczynek nad wodą i żeglowanie znajdą to wszystko nad Jeziorem Solińskim nazywanym czasem „bieszczadzkim morzem'. Leżący nad zalewem Polańczyk to piękny ośrodek uzdrowiskowy, który każdemu zapewni możliwość niezmąconego wypoczynku i relaksu.
Trzeba wiedzieć, że Jezioro Solińskie powstało zaledwie kilkadziesiąt lat temu, w miejscu niewielkiej doliny i jest to największy sztuczny zbiornik w Polsce. Zaś jego linia brzegowa jest niezwykle urozmaicona, a liczne zatoczki przypominają trochę fiordy.
Przybywający w ten region turyści mogą liczyć na wynajęcie tanich noclegów i kwater. Wystarczy na stronach internetowych poszukać np. pod hasłem „Kwatery prywatne Sanok”.