Atrakcje i noclegi w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra jest miejscowością leżącą w województwie pomorskim. To miejsce, do którego często wybierają się turyści, jest to związane z faktem, że miejscowość leży nad Morzem Bałtyckim, dodatkowo znajdują się tam liczne atrakcje turystyczne.

Atrakcje w Jastrzębiej Górze

Za największą atrakcję Jastrzębiej Góry większość osób uznaje tamtejszą plażę. To nic dziwnego, ponieważ plaża jest ładna – częściowo kamienista, jednakże w większości piaszczysta, dodatkowo jest ona położona u stóp klifu. Na terenie Jastrzębiej Góry znajduje się strzeżone kąpielisko. Kolejną atrakcją tej turystycznej miejscowości jest Promenada Światowida. To miejsce, które w sezonie wakacyjnym tętni życiem, znajdują się tam bowiem liczne stoiska z pamiątkami znad morza, a także restauracje, smażalnie ryb oraz cukiernie. W okresie letnim w okolicach promenady organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, można tam wówczas zobaczyć występ znanych polskich kabareciarzy czy koncerty popularnych artystów. U wylotu promenady usytuowany jest punkt widokowy na Bałtyk oraz miejscową plażę.

Kwatery w Jastrzębiej Górze

Osoby chcące spędzić urlop w tej nadmorskiej miejscowości powinny zawczasu zarezerwować nocleg. Kwatery w Jastrzębiej Górze są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu wczasowicze mają możliwość zatrzymania się w ośrodku wczasowym, hotelu, czy pensjonacie, istnieje także możliwość wynajęcia prywatnej kwatery. W Jastrzębiej Górze nie brakuje ośrodków znajdujących się w pobliżu plaży, co z pewnością wielu turystów uzna za ich dużą zaletę.