Narty czy snowboard?

Uprawianie sportów zimowych można zacząć w każdym wieku, tym bardziej, że dzisiaj nie ma żadnego problemu z zakupem, czy wypożyczeniem dobrego sprzętu.
Do wyboru mamy łyżwy, narty snowboard. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportami zimowymi, mamy dylemat, czy wybrać narty, czy snowboard i co będzie lepsze dla osoby początkującej.
Najważniejszą jednak kwestią jest zadbanie o kondycję fizyczną. Nasze mięśnie i ścięgna muszą być odpowiednio wzmocnione. Jeśli chodzi o rodzaj sprzętu, to najlepiej spróbować obydwu i wybrać tę dziedzinę, która nam się bardziej spodoba. Na początku nie powinniśmy się przemęczać, bo wtedy popełniamy najwięcej błędów i łatwo „złapać” kontuzję.
Jadąc w góry po raz pierwszy, lub po wielu latach, nie ma sensu kupować sprzętu. Będąc na miejscu bez żadnego problemu go wypożyczymy. Ośrodki wypoczynkowe mają ogromny wybór nart, desek, a także narty dziecięce.
Musimy pamiętać, że co dziesiąta osoba doznaje na stoku kontuzji. Możemy zmniejszyć to prawdopodobieństwo, stosując się do kilku wskazówek. Jeżeli mamy problemy ze stawami kolanowymi, bezpieczniejszy będzie snowboard. Przy jeździe na nartach, nasze kolana narażone są na ostre skręty, łatwo więc odnowić starą kontuzje. Jeżdżąc na desce, robimy inne ruchy, mniej obciążamy kolana, natomiast nasze nadgarstki są narażone na kontuzje. Osoby początkujące, nie umieją upadać i w przypadku krawędziowania odruchowo wyciągają ręce, przenosząc cały ciężar ciała na nadgarstki. Kończy się to oczywiście kontuzją.