Każdy z nas ma w marzeniach takie miejsce, które bardzo chciałby zobaczyć choć raz na własne oczy. Dlatego też turystyka od lat tak dynamicznie się rozwija. A jednym z takich miejsc jest starożytny Egipt, w którym szczególną rolę odgrywają piramidy w Gizie.

Trudno jest nam sobie wyobrazić, że tak potężne budowle powstały przy wykorzystaniu jedynie pracy ludzkich rąk i bardzo prymitywnych narzędzi czy technologii. I być może właśnie dlatego tak fascynują ludzi z całego niemal świata, a turystyka w tym kraju niezmiennie od lat kwitnie.

Piramidy w Gizie, dzięki którym turystyka w Egipcie tak kwitnie, to kompleks trzech potężnych grobowców oraz szeregu towarzyszących im obiektów. Najstarsza z piramid wybudowana została ponad dwadzieścia pięć wieków przed naszą erą. I do dziś zachowała się ona w doskonałym stanie. Dwie pozostałe są nieco młodsze, ale nie mniej fascynujące. Turyści mogą wejść do środka przez specjalny tunel i zachwycić się starożytną kulturą, którą budowle są wręcz przepełnione.