posnet-kasa-fiskalna-1Dużo się słyszy o obowiązku posiadania kasy fiskalnej przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.
Zgodnie z prawem, każdy klient który wpłaca nam pieniądze powinien otrzymać paragon lub fakturę, o ile wyrazi takie życzenie. Faktury przeważnie są wystawiane na inne firmy, ponieważ mogą całą wpłaconą kwotę wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Paragony drukowane przez kasy fiskalne są najpopularniejszą formą potwierdzenia wpłaty pieniędzy do naszej firmy. Posnet kasa fiskalna jest jednym z najprostszych w obsłudze. Podczas użytkowania, możemy sami dokonywać zmian związanych z zaprogramowanymi artykułami bądź usługami sprzedawanymi przez naszą firmę. Dokładną listę działalności gospodarczych, które muszą mieć możliwość wystawienia paragonu, można uzyskać na stronie internetowej urzędu skarbowego.
Paragony, chociaż często bagatelizowane przez konsumentów są potwierdzeniem, że przedsiębiorca od którego kupujemy artykuł bądź wykonanie usługi odprowadzi od tego należny podatek.