Tanie przesylki kurierskie (4)Przesyłką pocztową nazywamy korespondencję lub paczkę, którą uprzednio opatrzono specjalnym adresem oraz przyjęto przez operatora pocztowego. Operator musi przemieścić daną przesyłką oraz dostarczyć ją adresatowi.
Trzeba tutaj zaznaczyć, że przesyłką może być zarówno list, jak również paczka. Pamiętajmy jednak, iż druki bezadresowe nie są zaliczane do przesyłek pocztowych, stanowią one całkowicie odrębną i samodzielną kategorię.
Od jakiegoś czasu coraz mniej korzysta się z usług operatorów pocztowych. Jest to spowodowane najprawdopodobniej tym, że większość ludzi preferuje w dzisiejszych czasach korzystanie z usług kurierów. Tanie przesyłki kurierskie są nierzadko tańsze od pocztowych. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że bardziej preferowana jest opcja będąca zarówno tańsza, jak również szybsza i wygodniejsza.
Kwestie dotyczące przesyłek pocztowych są regulowane przez ustawy zawarte w tak zwanym prawie pocztowym. Nie pozostawiają one wątpliwości co do tego, jak powinno wyglądać korzystanie z poczty.