Wykup należności

Usługi faktoringowe to wykup przez faktora należności, wynikających z faktur o przedłużonym terminie płatności. Dzięki takim usługom przedsiębiorcy decydujący się na podpisanie odpowiednich umów nie mają zatorów finansowych. Faktor płaci przedsiębiorcy w określonym terminie przeterminowaną a nie zapłaconą fakturę a sam potem domaga się od wierzyciela zapłaty. Sam faktoring staje się ostatnio bardzo rozwijającą i potrzebną usługą, otwierającą parasol bezpieczeństwa nad przedsiębiorcami. Czasami zdarza się, że firma wystawiająca faktury otrzymuje od faktora od razu zapłatę za sprzedany towar lub wykupione usługi. Przedsiębiorcy bardzo chwalą sobie tę formę współpracy z bankami lub firmami finansowymi, które świadczą usługi faktoringowe.
Sam faktoring bywa dzisiaj oferowany zarówno w obrocie krajowym jak i zagranicznym. Jest to usługa dla przedsiębiorców bojących się, że ich kontrahent będzie niewypłacalny, dla firm stosujących odroczone terminy płatności, dla firm poszukujących alternatywne źródła finansowania swojej działalności.
Usługi faktoringowe stają się coraz bardziej poszukiwaną i bardzo popularna formą współpracy. Przedsiębiorcy potrzebują dobrych firm, które pomogą im w utrzymaniu swojej płynności finansowej.
Faktor również wspiera przedsiębiorcę w przypadku gdy okaże się, że jego kontrahent nie chce w ogóle lub nie może zapłacić danej faktury.
Faktor reprezentuje przedsiębiorcę, pomaga mu i daje gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Dzięki takim usługom małe i duże przedsiębiorstwa mogą sobie doskonale radzić finansowo.