Czy warto zdecydować się na usługi księgowe?

Wielu początkujących przedsiębiorców z pewnością zastanawia się, czy na pewno poradzi sobie z wszelkiego rodzaju formalnościami. Własna firma to nie tylko pomysł, przedsiębiorczość, zmysł biznesowy, odpowiednia reklama czy kontrahenci. To także podatki, ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, prawo pracy i różnego rodzaju ustawy i przepisy, które zmieniają się bardzo często. W takiej sytuacji zastanówmy się, czy nie warto zainwestować w profesjonalne usługi księgowe.

Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Otóż, wynajmując zawodową księgową lub nawiązując współpracę z biurem rachunkowym, możemy być spokojni o sprawy formalne. Prowadzenie dokumentacji kadrowej, ksiąg i ewidencji podatkowych lub KPiR, przypominanie o terminie ważnych opłat, rozliczanie PIT, obliczanie zaliczek na podatek dochodowy (miesięcznie lub kwartalnie) czy składek zusowskich (zależnych m.in. od zwolnień chorobowych lub stażu firmy – tzw. młodzi przedsiębiorcy mają przecież przez 2 lata preferencyjne warunki) – to czynności, o których można przestać myśleć, decydując się na usługi księgowe. Stresują cię wizyty w urzędach? Obawiasz się problemów ze strony ZUS czy US? Oczywiście, nie ma co martwić się na zapas, jeśli jednak mimo wszystko wolisz zaoszczędzić czas i nerwy, możesz na podstawie odpowiedniego pełnomocnictwa zlecić firmie, prowadzącej usługi księgowe, reprezentowanie cię przed tymi ważnymi instytucjami.

Jak widać plusów wynajęcia profesjonalnej księgowości jest mnóstwo. Koszt zależny jest od ilości dokumentacji, a oferta współpracy zawsze jest tworzona indywidualnie.