Lubimy wycieczki krajoznawcze po Polsce, dzięki nim mamy możliwość lepiej poznać naszą ojczyznę. Zwłaszcza w szkole często uprawiana jest turystyka krajowa, bo znacznie łatwiej zorganizować dla klasy tańsze wycieczki po różnych polskich regionach.

Ale turystyka oferuje nam także wiele innych interesujących miejsc, które możemy zobaczyć, gdy zdecydujemy się na wycieczki zagraniczne. Wyjazd do innego kraju daje nam niezwykłą możliwość obserwacji, jak żyją ludzie w innych państwach. Poszerza to nasze horyzonty, wzbogaca naszą wiedzę o odmiennych kulturach. To coś, co trudno wyczytać z książek, lepiej to przeżyć na własnej skórze.

Zagraniczna turystyka jest źródłem niesamowitych przeżyć, bo możemy zobaczyć dziwne dla nas obyczaje, poznać ludzi z innych krajów, zasmakować nietypowej kuchni, czasem zmierzyć się z blokadą językową i doświadczyć drobnych nieporozumień. Wyjazdy poza Polskę uczą nas tolerancji, szacunku dla odmiennych kultur, czasem dalekich od naszej. Takie wycieczki dobrze zapadają w pamięć i są wspominane jeszcze na długo po powrocie do kraju.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.