Producenci zabawek są zobowiązani do tego, aby umieszczać na opakowaniach oznaczenie wskazujące dla dzieci, w jakim wieku, dane zabawki są przeznaczone. Oznaczenie wskazuje się poprzez zapis np. 0m+, co oznacza, że zabawka jest właściwa dla dzieci od urodzenia i wzwyż. Oznaczenie 12m+ oznacza, że zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej dwunastego miesiąca życia. Oznaczenia te mają ułatwić rodzicom i sprzedawcom podejmowanie decyzji o zakupie zabawki dla swojego dziecka. Koniecznie trzeba więc kupować takie artykuły, które będą odpowiednie dla dziecka w danym przedziale wiekowym. Artykuły dla najmniejszych dzieci muszą być wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Producenci coraz częściej stawiają także na wykorzystanie do produkcji materiałów nietoksycznych, dzięki którym będzie można mieć pewność, dziecko nie będzie uczulone. W ciągu kilku pierwszych miesięcy życia należy do tego przywiązać bardzo dużą wagę.

Dla maluchów w wieku od 3 miesięcy wzwyż doskonałym przykładem zabawki, która także świetnie nada się, jako prezent są leżaczki bujaczki. Dzieci bardzo je lubią. Zwłaszcza lubią te wyposażone w funkcję wibrowania i huśtania. Rodzice mogą mieć pewność, że na kilkadziesiąt minut dziecko będzie zajęte w czasie zabawy. Dodatkowo mają gwarancję bezpieczeństwa. Leżaczki mają bowiem pasy pięciopunktowe, które doskonale przytrzymują dziecko w każdej pozycji.

Leżaczek powinien być postawiony na podłodze, na płaskim podłożu. Producenci zabawek postarali się także o to, aby wśród artykułów dla dzieci nie zabrakło także tych ze znanych bajek. Można więc spotkać zabawki wykonane na wzór postaci ze słynnej bajki stacyjkowo. Można także spotkać spidermane, batmana, lalki barbie, kucyki i wiele innych postaci. Są to już zabawki przeznaczone dla starszych dzieci. Maluszki w wieku do około dwóch lat raczej nie zawrócą uwagi na to, że zabawka którą się bawią jest oryginalna czy nieoryginalna. Dla nich najważniejsza jest sama ekscytacja i radość płynąca z zabawy. Reszta pozostaje na drugim planie.