Zapewne każdy z nas zastanawia się co tak na prawdę oznacza zdrowy styl życia. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zdrowy styl życia, to dobrze zbilansowana dieta, która dostarcza do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych, witamin, oraz innych ważnych elementów, to także aktywność fizyczna, czyli sport.

Chcąc zachować sprawność fizyczna na długie lata powinniśmy już w młodych latach zadbać o swoje ciało ( mowa tutaj zarówno o sylwetce jak i o stanie naszych narządów wewnętrznych). Sport w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest gwarantem sukcesu. Połączenie tych elementów sprawi, że nasze ciała będą wysportowane, a organizm odpowiednio przygotowany do ćwiczeń poprzez prawidłowe jego odżywienie.
Uprawiając systematycznie sport możemy skutecznie wyeliminować ryzyko wystąpienia nadwagi, otyłości oraz chorób układu krążenia. Aktywność fizyczna zmusza nasz organizm do pobierania większej ilości tlenu. Dobrze utlenowane komórki pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.