Jeździectwo

0
924
5/5 - (1 vote)

Jazda konna to nie taka prosta sprawa. By zostać najlepszym światowym jeźdźcem trzeba zacząć naukę od najmłodszych lat. Stadniny i hodowcy wyceniają swoje najlepsze okazy za niebagatelne sumy. Jeździectwo jest wciąż sportem dla nielicznych, którzy są odpowiednio majętni na to by zapewnić swoim dzieciom i wychowanko najlepsze szkolenie na najlepszych koniach.
W Polsce jeździectwo nie jest tak popularne właśnie z przyczyn finansowych. Odbywa się jednak w kraju szereg konkursów na najwyższym światowym poziomie, gdzie można podziwiać najlepszych sportowców i ich wierzchowce.
Za naszą południową granicą odbywa się cyklicznie Wielka Pardobicka – wyścigi konne o najwyższej renomie.
Konie to jednak nie zabawa, tylko pasja bardzo często przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wynik wielopokoleniowej tradycji w hodowli koni i przekazywaniu wiedzy na ich temat spadkobiercom. To właśnie rodzice bardzo często zajmują się szkoleniem swoich własnych dzieci, by te w przyszłości zdobywały najwyższe laury w dyscyplinach konnych i by z szacunkiem odnosiły się do tych pięknych i jakże przydatnych w przeszłości człowieka, zwierząt.

Źródło: https://bodbam.pl/pacjent-widziany-oczami-terapeuty-tcm