Jamaal Tinsley na sprzedaż?

0
525
Rate this post

Według doniesien z Indiany, władze klubu ciągle starają się sprzedać Jamaala Tinsleya. W chwili obecnej co prawda sprawa troche przycichła, ale po Labor Day (obecny piątek) sprawa ma powrócić.

Oczywiście fani ekipy Pacers nie czekają na ruchy Larry’ego Birda i sami starają się stworzyć najkorzystniejszy dla swojego klubu deal.

A oto kilka najciekawszych propozycji znalezionych na PacersDigest.com

Wymiana z Miami Heat – Pacers dostają Udonisa Haslema w zamian za Jamaala Tinsleya. Dzięki temu Indiana pozbywa sie Tinsleya (do czego ciągle dąży) i pozyskuje wartościowego silnego skrzydłowego (załatanie luki po odejściu Jermaine O’Neala)

Wymiana z Detroit Pistons – Pacers oddają Jamaala Tinsleya w zamian za Antonio McDyessa. Motywy podobne jak przy wymianie z Pacers tyle że według mnie efekty mogą być dużo gorsze, głównie ze względu na wiek McDyessa. Plusem jest tu na pewno krótki kontrakt McDyessa.

Wymiana z Houston Rockets – Wymiana dotyczyć miałaby sześciu zawodników. Pacers oddałoby Jamaala Tinsleya, Jeffa Fostera i Maceo Bastona a w zamian dostałoby Shane Battiera, Carla Landry’ego i Steve’a Francisa. Według mnie wymiana małoprawdopodobna ze względu na bardzo małe korzyści dla Rockets.

Wymiana potrójna (Indiana / New York / Phoenix) – według skomplikowanej teorii Nowy Jork miałby oddać do Indiany Malika Rose’a i Shawne’a Williamsa. Indiana oddałaby do Phoenix Jamaala Tinsleya i pozyskanego z Knicks Shawne’a Williamsa, a Phoenix miałoby oddać do NY Knicks Borisa Diawa. Oprócz tego Indiana w wymianie tej uzyskałaby rekompensate pieniężną bądź wybór w drugiej rundzie draftu 2009 lub 2010. Myslę że to najciekawsza z wszystkich przedstawionych propozycji i poza tym dość realna. Mike d’Antoni pewnie z chęcią zabrałby swojemu byłemu zespołowi Borisa Diawa, Indiana oczywiście pozbyłaby sie Tinsleya a poza tym pozyskałaby wybór w Drafcie (co mogłoby okazać się ciekawym posunięciem jeśli chodzi o potencjalną przebudowę zespołu). Jakoś tylko przy tych wszystkich zyskach, ciężko się takich dopatrzeć dla Phoenix.