City of Heroes

0
449
Rate this post

City of Heroes

Jeśli lubicie produkty z gatunku MMORPG, a czytanie komiksów jest waszą pasją, to City Of Heroes jest grą tworzoną właśnie dla was. Cryptic Studio jako pierwszy podjął się stworzenia gry online osadzonej w komiksowym świecie. W „Paragon City” – mieście, w którym mieszkają super-bohaterowie i gdzie jest popełniane najwięcej krwawych zbrodnii.
Stwórz swojego własnego bohatera

Przebierając w różnych tabelkach i zawiłych opcjach gry będziemy mogli stworzyć swojego bohatera. Najpierw nadając mu imię, potem odpowiednie „wdzianko”, a następnie rozdzielając umiejętności. Gdy zdecydujemy, że nasza postać jest gotowa, nastaje pora przyłączenia się z innymi do walki ze złem. Miasto roi się od złodziejaszków, przybyszów z innych planet, szaleńców, kryminalistów i wielu innych czarnych charakterów. Naszym zadaniem będzie ich eliminowanie i rozwiązywanie dziesiątek zadań i zagadek. Eksplorując miasto, odwiedzimy drapacze chmur, slumsy, kanały i inne „ciekawe” miejsca pełne niebezpiecznych niespodzianek.

Poprzez zabijanie wroga, nasza postać staje się coraz lepsza. Zyskuje nowe umiejętności oraz rozwija stare, dostaje także punkty sławy, które są bardzo istotne. Do walki ze złem przeznaczono nam mnóstwo broni charakterystycznych dla komiksowych postaci. Naszego wojaka będziemy mogli uzbroić w szybkostrzelne kule energii, latanie, megaprędkość, kontrolę nad żywiołem ognia, wiatru czy powietrza. Poza tym mamy do dyspozycji chwilową niezniszczalność, lewitacje, laserowy wzrok czy nawet kontrolę przeznaczenia. To tylko niektóre ze znanych nam umiejętności, wszystkich zaś ma być znacznie więcej (ok. 40).
Interakcja

Przez całą rozgrywkę będziemy musieli współpracować z innymi graczami: wymieniać doświadczenia, rozwiązywać misje czy łączyć się w drużyny i organizacje. Z setkoma innymi graczami stworzymy pierwszą społeczność super-bohaterów. Oczywiście, prócz walki z przestępczością, zostały stworzone specjalne areny. Przeznaczeniem takiej areny jest stworzenia warunków do potyczek graczy, dla których za zwycięstwo jest nagroda w postaci nowego doświadczenia, a za przegraną… śmierć, co jest równoznaczne z ponownym rozpoczęciem przygody.
Komiksowa grafika

Oprawa wizualna w iście komiksowo-kreskówkowym stylu nie powinna nikogo zniechęcić. Bardzo kolorowa, z ładnymi efektami i dbałością o najmniejsze detale przynajmniej na screenach przedstawia się pysznie. Bardzo elastyczny i zoptymalizowany silnik gry nie pociągnie za sobą wysokich wymagań sprzętowych… i bardzo dobrze.

W tej chwili za wcześnie mówić, jaka gra będzie na pewno. Prace nad City Of Heroes zaczęły się stosunkowo niedawno, a sam termin gry wyznaczono na (możliwe późny) 2002 rok. Wielkim miłośnikiem komiksów nie jestem, wiem jednak, że mają swój urok i klimat, więc na pewno nie raz odwiedzę stronę producenta w celu uzyskania nowych informacji, jak się toczą pracę nad tym tytułem…