Jak wybrać wygodny fotel biurowy?

0
1792
Rate this post

Fotel do pracy przy komputerze musi być wygodny i ładny – to podstawowe kryteria, jakimi zwykle kierujesz się przy wyborze. Oczywiście, niemałe znaczenie ma też cena i jakość wykonania, dodatkowe funkcje oraz zastosowany materiał. Jak wybrać wygodny fotel biurowy? Poznaj 3 ważne cechy dobrych siedzisk.

Warto pamiętać, że design jest tu istotny, ale najważniejsze kryterium to właściwa ochrona pleców i zachowanie ergonomii. Wielogodzinna praca w wymuszonej, siedzącej pozycji to dla wielu osób udręka, a każdy kolejny dzień na niewygodnym fotelu powoduje ryzyko powstawania chorób i zwyrodnienia górnych i dolnych partii pleców.

Ergonomia to podstawa!

Jeśli chcesz stworzyć sobie idealne warunki do pracy i nie martwić się o ból szyi lub kręgosłupa, zadbaj o to, by siedzisko miało regulację wysokości, oparcia i podłokietników. To podstawa, dzięki której możesz swobodnie pracować. Nowoczesne fotele do biura, podobnie zresztą jak fotele gamingowe, mają wewnątrz piankę, dzięki czemu są elastyczne i dobrze dopasowują się do kształtu Twojego ciała.

Osiem godzin pracy za biurkiem to bardzo długo dla wrażliwej ludzkiej skóry, dlatego siedzisko musi być wykonane z materiału o doskonałej przepuszczalności i wentylacji. Przy wyborze warto zatem postawić na tkaninę membranową i przewiewną ekoskórę, by ograniczyć pocenie i gromadzenie się nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów.

Nowoczesne fotele biurowe z meble.pl

Obrotowe, lekkie i ergonomiczne fotele z systemem multiblock znajdziesz na platformie zakupowej meble.pl. Są tu siedziska stworzone z myślą o intensywnej, wielogodzinnej pracy biurowej. Odkryj elegancki fotel biurowy DESMOND, innowacyjny Q-024 i młodzieżowy VIRE, by stworzyć profesjonalne warunki sobie i swoim pracownikom.

Szukasz niebanalnego wyposażenia gabinetu lub pracowni? Na meble.pl masz do wyboru zróżnicowane opcje, w zależności od Twoich potrzeb. Skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na stronie sklepu, by dobrać wygodny i gustowny model.