Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

0
337
Rate this post

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Odzyskiwanie długu

Dokładne, polubowne odzyskiwanie długu oszczędza czas i pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów spowodowanych procedurami prawnymi. Jest to nic innego jak windykacja polubowna.
Skuteczne połączenie przypomnień listowych, telefonicznych i e-mailowych jest dokonywane indywidualnie dla każdej z firm. Kaskada działań zwiększa wykładniczo presję na dłużników. Listy polecające wysyłane są przez komorników i prawników. Wpływ i autorytatywność, z jaką pochodzą te powiadomienia, odróżnia zarządzanie kredytami i doradztwo od zwykłych agencji inkasa. Wszystko to powoduje wyższy wskaźnik odzysku i szybszą dostępność funduszy. Ponadto firmy zajmujące się windykacją polubowną zawsze starają się maksymalnie negocjować z powiernikami, aby odkryć spory i uzyskać polubowne rozwiązanie. Wszelkie podejmowane działania i wdrażane procedury mają na celu maksymalne odzyskiwanie i rozwiązywanie problemów w celu uzyskania najlepszego możliwego wyniku.
Jeśli wszystkie poprzednie działania nie przyniosą odpowiednich rezultatów w fazie polubownej należy przejść do kolejnego etapu, jest nim windykacja sądowa.