W ciągu ostatnich dziesięciu lat grupa produktów służąca do komunikacji wizualnej uległa gwałtownym zmianom lub jak niektórzy twierdzą rozwojowi. Powstało wiele nowych urządzeń i jak to zwykle bywa część z nich znajduje praktyczne zastosowanie, przyjmuje się na rynku, znajduje zastosowanie i użytkowników, część okazuje się nietrafiona i odchodzi w zapomnienie.

Szczególnie mocno w ostatnich latach rozwinęły się tablice, gabloty interaktywne oraz różnego rodzaje wyświetlacze LCD. W tablicach /gablotach informacyjnych interaktywnych stosowane są różne technologie. Jedna z nich to ekrany dotykowe, które pozwalają użytkownikowi wyszukiwać informacje zapisane w systemie komputerowym urzędu, instytucji i udostępnioną do publicznej wiadomości). Inna technologia wykorzystywana w urzędach to wyświetlacze LCD kierujące ruchem oczekujących petentów. Po pobraniu w automacie biletu z numerem oczekujemy, aż tablica informacyjna skieruje nas do wolnego stanowiska obsługi mieszkańców.
Pomimo rozwoju tych urządzeń ciągle niezastąpione są tradycyjne gabloty ogłoszeniowe oraz gabloty informacyjne. Gabloty ogłoszeniowe są najwygodniejsze w sytuacji gdy trzeba przedstawić do publicznej wiadomości różnego rodzaju oficjalne dokumenty urzędu. Wiele przepisów nakazuje urzędowi podanie do publicznej wiadomości podjętych decyzji. Decyzje nabierają mocy prawnej po spełnieniu tego warunku. W takich sytuacjach tradycyjne gabloty ogłoszeniowe (informacyjne) są najwygodniejszą formą publikacji dokumentów i wydaje się, że długo jeszcze będą znajdowały zastosowanie w instytucjach publicznych, obiektach użyteczności publicznej, obiektach sportowych itp.
Gabloty ogłoszeniowe (informacyjne) produkują wyspecjalizowane firmy. W swojej ofercie mają zazwyczaj wiele produktów służących do komunikacji wizualnej. Są wśród nich, oprócz gablot, tablica magnetyczne, tablice korkowe i tekstylne, tablice interaktywne, planery tygodniowe, miesięczne, roczne, wykonane na bazie tablic magnetycznych sucho ścieralnych, flipcharty, tablice moderacyjne wolno stojące, służące do wydzielenia przestrzeni w dużych pomieszczeniach oraz do prezentacji dokumentów, obwieszczeń, plakatów a nawet organizacji wystaw. Gabloty informacyjne produkowane są obecnie z profili aluminiowych oraz bezpiecznego szkła akrylowego. Są estetyczne trwałe i bezpieczne. Udanych zakupów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes