O tenisie ziemnym

0
582
Rate this post

Zachwycając się tenisem z pewnością nieraz odwiedzałeś witrynę Tenis na żywo. Jest to szczególnie przydatna strona jeśli typujesz zakłady bukmacherskie w internecie. Druga liga na żywo też jest w spisie wyników tej strony. właśnie temu promuję ją Tobie!
Tenis został pierwszym razem dyscypliną olimpijczyków do tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego r., kiedy to został skreślony z programu Igrzysk. Wrócił na nie w Seulu w 1988 r. (w Meksyku w 1968 i w L.A. w 1984 był dyscypliną widowiskowym).

Za prototyp tenisa uznaje się francuską średniowieczną rozgrywkę dworską jeu de paume (gra ręka). Była ona tak znana, że w 1480 r. sam Ludwik XI nakazał wytwarzanie piłeczek dobrej jakości. W XVI w. zapoczątkowano rakietę. Współczesna wersja tenisa nastała w Wielkiej Brytanii w 1874 r. dzięki mjr. W. C. Wingfieldowi, który opatentował wtedy najnowszą rozgrywkę nazywając ją lawn tennis. Na początku paletki były drewniane, a piłeczka gumowa, otoczona flanelą. Z biegiem czasu narzucone zostały paletki metalowe i teraźniejsze piłki. Kort do gry początkowo miało kształt dwóch trapezów połączonych spodami, od tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego r. przybrało teraźniejszy kształt prostokąta.
Tenis ziemny to rywalizacja sportowa grana na korcie do tenisa, polegająca na przerzucaniu rakietą do tenisa piłeczki ponad siatką na części boiska przeciwnika, w sposób uniemożliwiającymi jej odbiór. Może być grana pojedynczo (tak zwany singel), a także w dwuosobowych timach zawodników jednej płci (debel), a także mieszanych (mikst).