Nigdy nie sądziłem, że założę bloga

0
1833
5/5 - (1 vote)

Nigdy nie sądziłem, że założę bloga

Bycie ignorantem sprawiło, że podchodziłem do takich stron jak do pamiętników nastolatek. Nigdy nie zgłębiałem tej części internetu aż do października 2016 roku. Za namową kolegi trafiłem na blog Michała Szafrańskiego Jakoszczedzacpieniadze.pl. Bez wątpienia był to przełomowy moment w postrzeganiu przeze mnie blogosfery. Po przeczytaniu kilku wpisów bez namysłu zamówiłem książkę autora i przeczytałem ją w 3 dni. Do teraz uważam, że „Finansowy Ninja” to podstawowa lektura każdego dorosłego człowieka. Po książce przyszedł czas na podcasty, które także były dla mnie całkowitą nowością i niesamowitym pokładem inspiracji i motywacji do działania. To właśnie podcasty i kapitalne wywiady chociażby z Marcinem Iwińskim, współzałożycielem CD Projekt – twórcy kultowego „Wiedźmina”, czy właścicielem InPostu Rafałem Brzoską sprawiły, że zacząłem myśleć nad swoim własnym blogiem. Długo zastanawiałem się o czym będę pisał i mówił. Mój wybór padł na pasję.

O czym będzie ten blog?

Pasja będzie wspólnym mianownikiem każdego artykułu, który tu znajdziecie. Blog opiera się na trzech głównych kategoriach: muzyka, sport oraz podróże. Muzyka – tutaj znajdziecie sporo ciekawych zakulisowych anegdot. Zamierzam wykorzystać w 100% doświadczenie zdobyte w trakcie pracy w 3/4 UDGS oraz kontakty, które udało mi się nawiązać. Planuję serię podcastów z ciekawymi postaciami z naszego środowiska – opowiedzą Wam o tym, czego nie znajdziecie nigdzie indziej. Kieruję się jedną główną zasadą – zero newsów. Nie znajdziecie więc recenzji płyt, wywiadów z raperami o ich nowych wydawnictwach i niczego, co straci swoją przydatność do spożycia w ciągu kilku dni. Stawiam na uniwersalne treści i nie będzie miało to znaczenia, czy trafiłeś na dany wpis kilka godzin po jego opublikowaniu, czy kilka miesięcy po tym fakcie.

Podróże – to jedna z moich największych pasji. Planuję podzielić się z Wami swoim doświadczeniem dotyczącym wyjazdów zagranicznych. W podróżniczych artykułach znajdziecie sporo praktycznych wskazówek na temat danego miejsca i bardzo wierzę w to, że kiedyś z nich skorzystacie. Wszystkie wpisy będą okraszone zdjęciami mojego autorstwa. Będzie to dla mnie kolejną motywacją, aby zabierać aparat absolutnie wszędzie i stale podnosić swoje fotograficzne skillsy. Na blogu pojawią się również podróżnicze podcasty w formie wywiadów z inspirującymi postaciami, które podzielą się z Wami swoimi przygodami z najbardziej odległych zakątków świata.

Sport – w artykułach sportowych skupię się głównie na tematyce wyjazdów na zagraniczne mecze moich ulubionych drużyn. Udało mi się zwiedzić kilka stadionów w Europie i pokażę, że da się to zrobić za naprawdę nieduże pieniądze. Planuję także podcasty z osobami, które zaskoczą Was swoimi sportowymi zajawkami. Zdziwicie się jak ciekawe pasje mają polscy raperzy.

Dlaczego rushmore?

Pierwsze skojarzenie jest oczywiste i właściwe. Tytuł bloga nawiązuje do słynnego Mount Rushmore w USA, gdzie możecie zobaczyć popiersia czterech zasłużonych amerykańskich prezydentów. Bezpośrednie nawiązania tutaj się kończą. Pomnik jest dla mnie świetną metaforą ludzkiej osobowości i pokazaniem władzy o różnych twarzach. Na potrzeby tego bloga skorzystałem z tej metafory, dlatego w podtytule strony znajdziecie zwrot: „Pasja ma wiele twarzy”.

Jeśli jednak rozbijemy rushmore na dwa niezależne słowa, odkryjemy główne przesłanie tej strony:
Rush, czyli wszechobecny pośpiech i owczy pęd w którym zatapiamy się każdego dnia. Wieczna pogoń za pieniądzem, pracą i karierą, przyprawiona karmieniem nas newsami z każdej strony. Dziennikarze nie dbają już o jakość swojej pracy, liczy się tylko to, który z nich dostarczy jakąś wiadomość jako pierwszy i prześcignie innych.
More, to więcej treści, które tu znajdziecie. Jak wspomniałem wcześniej – absolutne zero artykułów, które stracą datę ważności za kilka dni. Stawiam na dopracowane i interesujące Was materiały, do których będziecie mogli swobodnie wrócić za jakiś czas.

Tyle słowem wstępu

Zapraszam do czytania, komentowania i dzielenia się artykułami. Bardzo istotne są dla mnie Wasze opinie, ponieważ to one będą bezpośrednio wpływały na kierunek tego bloga. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wartościowe treści, które przydadzą Wam się w rozwijaniu własnej pasji.

Źródło: https://www.wet-opinia.info/przychodnia-weterynaryjna-vet-complex-daria-lukasik