Kairskie piękno

0
1199
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Rate this post

Trudno jest sobie wyobrazić zwiedzanie Egiptu bez odwiedzenia jego największego i najbardziej wzniosłego miasta, jakim jest Kair. W końcu to stolica Egiptu, miasto pełne niezwykłych miejsc, cudownych ludzi, niebanalnej kultury i tradycji.

Cóż takiego sprawia, że turystyka w tym właśnie mieście od lat niezmiennie kwitnie? Właśnie to wszystko, co powiedzieliśmy wcześniej, począwszy od kultury, aż po tradycję. Kair jest miastem o wielowiekowej tradycji, w którym historia misternie przeplata się z nowoczesnością, tworząc tajemniczą i pełną fascynacji mozaikę.

Kair jest miastem tysiąca minaretów. Ale nie tylko one nadają krajobrazowi miasta tak niepowtarzalny charakter. Ogromne wrażenie na zwiedzających robią także ruiny rzymskiej twierdzy, grobowce mameluków, słynna cytadela, czy bardzo współczesna i doniosła wieża kairska. Te wszystkie elementy architektury sprawiają, że zwiedzanie Kairu jest tak wspaniałe i pełne fascynacji, aż trudno jest oderwać wzrok i zapomnieć klimat po powrocie do domu.