Autentyczność relacji w biznesie

0
326
Rate this post

finanse (7)Nie od dziś wiadomo, że biznes, jak i wszelkie inne dziedziny życia, budują relacje międzyludzkie. Zatem sukces to nie tylko czysta ekonomia. To także dostrzeganie subtelności różnych charakterów i osobowości. To umiejętność wykorzystania psychologii i znajomość mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem.

Budowanie dobrych relacji sprzyja interesom. A nic tak nie wzmacnia pozytywnego charakteru relacji, jak ich autentyczność. Przy czym trzeba tu podkreślić, że jest to autentyczność rozumiana przede wszystkim jako zaangażowanie i chęć zrozumienia problemów i potrzeb drugiej strony.
Sama deklaracja zainteresowania jednak nie wystarcza. Kluczowe znaczenia ma tutaj uważne wsłuchiwanie się w komunikaty, obawy i propozycje partnera biznesowego. Okazując zainteresowanie osobą i jej problemami, budujemy w niej przekonanie o wyjątkowości.
Ponad to na trudny proces budowania pozytywnych i prawdziwych relacji składają się także przejrzystość zamiarów, otwartość na sugestie oraz swoisty rodzaj empatii.