To miasto jest piękne – Wisła

0
739
Rate this post

To miasto jest piękne – Wisła
Wisła

Na południowym krańcu Polski w Beskidzie Śląskim mieści się urocze miasteczko, które po Zakopanem jest drugą zimową stolicą. Mowa oczywiście o Wiśle, która co roku przyciąga mnóstwo turystów spragnionych odpoczynku i ślicznych widoków na osłaniające ją góry.

Najważniejszą atrakcją Wisły jest oczywiście sama rzeka Wisła – królowa polskich rzek – która w miejscowych górach bierze swój początek i pięknie się rozlewa na obrzeżach miasta.

Ale oczywiście to nie jedyne atrakcje turystyczne o których wypada wspomnieć, gdyż ta posiada ich bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć wspaniały Zameczek prezydencki, który pojawił się tutaj na początku XX wieku dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego – do dziś przybywają tutaj prezydenci Polski by wypocząć i zregenerować siły. W Wiśle znajduje się również ładny pałacyk myśliwski Habsburgów wybudowany w XIX wieku. Teraz ten pałacyk znajduje się w centrum Wisły lecz nie zawsze tak było. Do 1985 roku pałacyk stał na polanie Przysłop, skąd blisko było na polowania.

Ale Wisła to przede wszystkim atmosfera, którą można poczuć w największym stopniu na kultowym już Wiślańskim deptaku. Nie jednokrotnie można natknąć się tutaj jakąś sławną personę również wypoczywającą w tej czarownej miejscowości.

Pokrótce wymieniłem atrakcyjne zabytki Wisły, ale to miasto to przecież brama do pięknych szlaków turystycznych Beskidu Śląskiego. Stąd przecież blisko na Baranią Górę, Czantorię czy Stożek. Więc turyści licznie przyjeżdżają by przechadzać się po tych bajecznych górach. Nie są to góry bardzo wysokie – z pominięciem Baraniej Góry szczyty mają nie więcej niż 1000 m npm, ale niektóre podejścia są bardzo wymagające także nie zapomnijmy o dobrym sprzęcie górskim.

Wisła ma też fantastyczne zlokalizowanie, bo blisko stąd do innych cudownych miejscowości jak Ustroń czy Koniaków. Zapraszam więc do owiedzania tego przepięknego miasta, gdyż nie jest to tylko miasto jest to wyłącznik szarej rzeczywistości, która nas codziennie otacza, bo tutaj można bardzo dobrze wypocząć.

Dla osób, które interesują takie ciekawostki Sopot na pewno będzie świetnym miejscem na wakacie. Na dłuższy pobyt proponujemy apartamenty Sopot należące do Imperial Apartments, w informacji można uzyskać wiadomości o miejscach, które warto zobaczyć.

Odchodząc już od legend, warto wspomnieć, że znajduje się tu wiele zabytków takich jak Zakład Balneologiczny z Wojewódzkim Zespołem Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko znajdującym się na końcu ul. Bohaterów Monte Casino przy wejściu na Molo im. Jana Pawła II.

Warto wspomnieć, owe molo jest najdłuższym drewnianym w całej Europie.

Zajrzyj też do Opery Leśnej, gdzie odbywały się takie imprezy jak: Sopot Festival czy TOP Trendy. Obecnie jest ona remontowana, ale już niedługo wszystkie prace mają się zakończyć.

Na turystów czekają liczne restauracje, puby, apartamenty Sopot, kluby, kina i teatry. Warto więc poświęcić parę dni dla tego miasta.