Primacon przenośniki spiralne

0
437
Rate this post

Przenośniki – komu to potrzebne

Żyjemy w czasach coraz większej mechanizacji i automatyzacji. Czasem budzi to obawy, czy zastępowanie ludzi maszynami nie odbiera im pracy i możliwości zarobku. Są jednak maszyny, które nie budzą już kontrowersji.

Do takich maszyn należą przenośniki taśmowe. Stosuje się je między innymi w kopalniach kruszywa, magazynach, składowiskach, a także na placach budów. Wspierają ludzi wszędzie tam, gdzie konieczne jest przemieszczenie dużej ilości sypkich lub drobnych materiałów a transport kołowy jest utrudniony albo nieekonomiczny. Przenośniki sprawdzają się również w sytuacjach, gdy materiały trzeba przemieścić w dół lub górę na inne piętro.

W praktyce możliwe jest stosowanie rozwijających się taśmociągów oraz łączenie przenośników w łańcuchy, dzięki czemu mogą transportować materiały nawet na wiele kilometrów. Przykładem takiego przenośnika, który może mieć nawet 30 kilometrów długości jest ten, który zastosowano przy budowie nowej linii metra w Warszawie, choć tam wykorzystano jedynie kilkaset metrów.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang